22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

19.04.2018

Earth Day i wszelkie akcje ekologiczne prowadzone w jego ramach są zawsze popierane przez Ran-Dickmar. Program i tematykę Światowego Dnia Ziemi kształtują bieżące tematy i zagadnienia z zakresu ekologii i środowiska, a więc z tematami ściśle związanymi z naszą branżą, ale także z naszym życiem codziennym.
 
Tegoroczne Hasło Dnia Ziemi „End Plastic Pollution” to walka z zanieczyszczeniami planety - plastikowymi odpadami. 22 kwietnia będą promowane działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukowanie ludzi na całym świecie, w kwestii problemu zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi. Ważne jest promowanie inicjatyw związanych z przyjęciem globalnych norm regulujących zanieczyszczanie środowiska tym rodzajem odpadów. Światowy Dzień Ziemi jest to również wspaniała okazja aby nagłośnić i uświadomić sobie globalne problemy takie jak zmiana klimatu, przeludnienie, wymieranie gatunków czy braki wody.
 
Pamiętajmy o odpowiedzialności – nie tylko w Dzień Ziemi! Możliwości jest wiele m.in. poprzez ponowne wykorzystanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczenie korzystania z plastikowych opakowań, gdy tylko mamy taką możliwość. Można i trzeba to robić.